Be at the heart of the filming experience
48FILM Project Turkey

/ YA EN İYİSİNİ SEÇ
YADA HİÇBİRİNİ /

TÜRKİYE

Sponsorlar:
Ajans Press

48FİLM FESTİVALİ NEDİR

48FİLM Festivali orijinal online küresel kısa film yarışmasıdır.

Yıl içinde istediğin zaman katılabilirsin ve kazanan girişler Hollywood’da bulunan Amerika Yönetmenler Birliğinde gerçekleşen geleneksel Ödül & Gösterim Töreninde gösterilecektir.

48FİLM Festival Beverly Hills, Kaliforniya merkezlidir.

YARIŞMA NE ZAMAN AÇILIR?

Yarışma her yıl Ocak ayında açılır , 30 kasım’da kapanır.

Yarışmacı takım bu periyod içindeki kendi seçtikleri herhangi bir zaman ve tarihte çekim yapabilir ve yükleyebilir.

KİM GİRİŞ YAPABİLİR ?

Dünyanın herhangi bir yerinden bütün film yapımcıları yarışma yılı içinde istedikleri tarih ve zamanda katılabilir. Girişlerin yapılabilmesi için gerekli olan, Film Yapımcılarının yetenekleri ve bir internet bağlantısıdır.

48FİLM ESTİVALİN ARDINDAKİ AHLAKİ YAPI NEDİR ?

Bizlerde sizin gibi yaratıcı film yapımcılarıyız. Sektörde fark edilmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. 48FİLM Festival hem genç hem de deneyimli film yapımcılarını en iyi işlerini yapmak için cesaretlendirir. Kazanan girişler önce film yapım endüstrisinin kalbi Hollywood’da , endüstri profesyonellerine gösterilir. Her yıl kazanan filmler , bütün zamanların en büyük yönetmenlerinin evi , Amerikan Yönetmenler Birliğinde (DIRECTORS GUILD OF AMERICA) gösterilir. Bütün girişler bizim dünya çapındaki online Gösterim Odamızda gösterilir.

KAZANAN OLMAK

NASIL ÇALIŞIR ?

Takımını buradan kayıt et:

Takımını Kayıt Et

Hazır olduğunuzda yarışacağınız zamanı seçin . Bu süre her yıl 06 Ocak 30 Kasım tarihleri arasında olmalıdır. Profilinde kolayca oturum aç ve (“Start my competition”), “Yarışmamı başlat” butonuna bas.

Türünüzü seçin – sürpriz yok- ve türünüzü seçtikten sonra sistemimiz size gerekli üç elementi rastgele verir : karakter, diyalog satırı ve sahne malzemesi ,bu elementleri 4 -7 dakikalık filminize dahil etmeniz gerekir. Bu elementlerin her biri filminizde görünmeli: karakter ve sahne malzemesi en az bir saniye görünmeli, diyalog satırı ise filmde sözlü yada yazılı olarak bulunmalıdır.

Unutmayın “ Yarışmamı başlat” butonuna bastığınızda 48 saatin geri sayımı ve saat işlemeye başlayacak. Bütün 48Takımları filmlerini yüklemek için 48 saatin sonunda ekstra iki saate sahipler. Dosya formatları sitede belirtilmiştir. Takımların başlamadan önce Kuralları okumaları kesinlikle tavsiye edilir.

Kuralları buradan okuyun: https://www.48filmproject.com/article/the-project/rules

Ne zaman bir sorunuz yada daha fazla bir açıklama ihtiyacınız olursa bölge Yönetici Yapımcılarınıza bu adresten bir e-posta gönderiniz: epturkey@48filmfest.com

KAZANAN TAKIMLARI KİM SEÇER ?

48FİLM festival organizatörleri ön elemeyi yapar, en seçkin jüri üyelerimiz en iyi 15 Filmi seçer. Bunlar En İyi Yönetmen, En İyi Yazar, Görüntü Yönetmeni, Editör, Oyuncular, Müzik Bestecisi vb.

Ayrıca 48FİLM profesyonel üyelerimiz Halkın Seçimi Ödülleri için oylar, ki bu üyeler EN İYİ 15 ‘ten biri olabilir yada olmayabilir. Bütün kazanan girişler bizim küresel Gösterim Odamızda gösterillir ve Dünya çapında bir derleme DVD ile dağıtılır.

FORMAT NEDİR?

Giriş minimum 4 (dört) maksimum 7 (yedi) dakika uzunluğunda olmalıdır. Krediler için 60 saniye ek süreye izin verilir ama daha fazla değil.

Dikkat : Bitmiş filminiz başlıksız 7 dakikadan uzun , 4 dakikadan kısa olmamalıdır. Giriş film başlamadan önce 2 saniye siyah görüntünün ardından bir başlık kartı içermeli - takım adı, tarih, şehir, başlık ve türü içeren , bir başlık kartı da “This film is made for 48FilmFest.com 2016” yazısı ile olmalı. Ardından tekara 2 saniye siyah. Bunların ardından kısa film başlamalı. Yarışmacılar yarışmaya başlamadan önce Kuralları okumaya teşvik edilmektedirler.

SİZ SADECE İNGİLİZCE GİRİŞLERİ Mİ KABUL EDİYORSUNUZ?

Hayır. İngilizce altyazı ile tercih ettiğiniz dilde filminizi girebilirsiniz. Altyazısız film diskalifiye edilir.

Biz diyalog ve görsel yazılı bilgileri İngilizce tercih ederiz. Hatırlatma: Filminizi istediğiniz dilede yapabilirsiniz ancak İngilizce altyazı eklemelisiniz.

ÖDÜLLER NELERDİR ?

Kazanan Takımın Lideri yada Yönetmeni Ödül&Gösterim Törenimize katılmak üzere Los Angeles’a götürülür. Konaklama ve ulaşım sağlanır. En İyi 15 giriş Ödül akşamı boyunca izleyici ve bizim juri panelimizi oluşturan film endüstrisi profesyonellerinin önünde gösterilir. Juri detayları için web sitemizi buradan kontrol ediniz: https://www.48filmproject.com/meet-the-judges/2015

MALİYETİ NEDİR VE YARIŞMACILAR NASIL GİRİŞ YAPAR ?

Her giriş, her takım için giriş ücreti 150$ ‘dır. Bir takım yarışma yılı boyunca istediği kadar giriş yapabilir ve 150$ ücret her giriş için ödenebilir . Eğer 48PRO üyesi iseniz bir çok ayrıcalığa ve düşük kayıt ücretine sahip olursunuz. 48FİLM Project sizin festivaliniz ve katkılarınız bu canlı,enerjik sanatsal topluluğun yaratılmasına yardımcı olmaktadır! Bir PRO yada VIP PRO üyesi olarak katılmanın avantajlarını kontrol et ! https://www.48filmproject.com/article/the-project/member-benefits

 

YAPIMCILARIN İLE TANIŞ

MÜBECCEL
MÜBECCEL

Türkiye 48FİLM Festival Bölge yapımcısı Mübeccel Esen Yazıcı’nın kariyerinde, Uluslararası Film Festival Direktörlüğü, dizi ve reklam filmlerinde oyunculuk, ulusal TV kanallarında gerek canlı ve gerek bant yayınlanan kendi hazırlayıp sunduğu aktüel TV programları ve oyuncu &yapımcı olarak görev aldığı Bağımsız Film ve Video Art çalışmaları ile 30’a yakın uluslararası Film Festivaline katılım bulunmaktadır.

Daha fazla oku
 
OKAN
OKAN

Türkiye 48FİLM Festival Bölge Yapımcısı Okan Yazıcı Fotoğraf üzerine aldığı Akademik eğitimden sonra kurduğu prodüksiyon şirketinde önemli markaların reklam ve tanıtımlarını yaptı. Kariyerine Türkiye’nin önde gelen markalarının reklam ve yemek fotoğraflarını çekerek uzun yıllar devam etti, ardından Uluslararası Film Festival Direktörlüğü yaptı.

Daha fazla oku
 

TAKIMINI KAYIT ET


Yarışma her yıl 06 Ocak’ta açılır 30 Kasım’da kapanır.
Bu süre içinde bir yarışmacı takım kendi seçtiği herhangi bir zaman ve tarihte çekimini ve girişini yapabilir.


48isff Banner

Warning:

In order to signup you must accept the Terms and Conditions.

Remove Photo?

Are you sure you want to remove your selected photo?

Remove Show Reel?

Are you sure you want to remove selected Show Reel?

Update Show Reel?

Are you sure you want to update the Title and Credits of your Show Reel?
No

Success

Error

Failed!

Something went wrong, please try again.

Confirm

Processing

loading
We are sorry but your session has timed out!
In order to perform selected action you must login.